Harmonogram CPK styczeń-czerwiec 2017

Plan zajęć od stycznia do czerwca 2017:

18 stycznia,   Katarzyna Biernacka „Co to jest sztuka naskalna?”   (warsztaty o sztuce ludzi jaskiniowych)

25 stycznia,  Agnieszka Muzińska „Jak powstają lodowce?” (warsztaty geograficzne o lodowcach)

1 lutego, dr Izabella Olejniczak, Paweł Boniecki „Dlaczego w przyrodzie jest tak głośno?  (warsztaty o wykorzystaniu dźwięków przez zwierzęta)

8 lutego, Łukasz Przybyłek „Jak Sobieski wąsa podkręcał” (warsztaty historyczne)

11 lutego,  Paweł Piszczałka „Kolorowa chemia”   – pokaz rodzinny, sobota, g. 11.00.

1 marca, inż. Bartłomiej Tomczak „Detektyw w spiżarni” (warsztaty chemiczne o o wykrywaniu substancji z jakich składają się popularne produkty spożywcze)

15 marca, Paweł  Piszczałka „Zgrani kumple: Miedź i Magnes” (warsztaty o prądzie elektrycznym)

18 marca, Magdalena Łukowiak „Czy w morskich głębinach mieszkają potwory?” – pokaz rodzinny, sobota, g. 11.00.

22 marca,  Bartłomiej Tomczak „Poruszyć światłem” (o zabawkach optycznych)

5 kwietnia Agnieszka Muzińska „Od jedwabnika do perskiego dywanu” (o Azji Środkowej)

19 kwietnia, Katarzyna Biernacka „W krainie kaktusów i kukurydzy” (warsztaty o Meksyku).

22 kwietnia, Paweł Piszczałka „Ucieczka przez siedem komnat?” – pokaz rodzinny, sobota, g.11. Obowiązkowy dla dzieci uczęszczających na warsztaty, zapraszamy serdecznie ich rodziców i rodzeństwo od 6 roku życia. Inni zainteresowani mogą pobrać wejściówki w sekretariacie CPK.

26 kwietnia, Dorota Wrońska „Czy pszczoły zawsze żyją w ulu?”   (warsztaty o owadach)

10 maja, Dorota Wrońska „Jak trawnik stara się zostać łąką?” (warsztaty botaniczne)

17 maja, Bartłomiej Tomczak „Łapiemy elektrony” (warsztaty poświęcone elektrostatyce)

24 maja, Magdalena Gogół-Aninowska „Czy to szkodzi jak się słodzi?” (o trawieniu cukrów i prawidłowej diecie)