Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe

W Centrum Promocji Kultury przy
ul. Podskarbińskiej 2 trwają nieodpłatne zajęcia naukowe Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego dla dzieci  w wieku od 7 do 11 lat. Zajęcia, w tym warsztaty i pokazy, finansowane są z budżetu partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2018.

WARSZTATY odbywają się w wybrane środy, w dwóch grupach: młodszej (16.30 – 17.30) oraz starszej (17.45 – 18.45).
POKAZY odbywają się w wybrane soboty o godzinie 11.00. (zapisy na wybrane pokazy są możliwe, informacja w harmonogramie poniżej)

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy TUTAJ. Przyjęcie dziecka na zajęcia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie. Po wyczerpaniu wolnych miejsc dzieci oczekują na liście rezerwowej, będą zapraszane automatycznie po zwolnieniu się miejsca w trakcie semestru. Przed zapisaniem dziecka prosimy o przeczytanie regulaminu REGULAMIN. Na pierwsze zajęcia dzieci przynoszą regulamin podpisany przez rodzica.

KONTAKT: 531 534 536, biuro@naud.edu.pl

HARMONOGRAM ZAJĘĆ I POKAZÓW W ROKU 2018:

14 listopada, warsztaty:  „Co to są polimery?” (inżyniera/chemia)

21 listopada, warsztaty: „Zrób sobie tęczę – zbuduj spektroskop” (fizyka)

28 listopada, warsztaty: „Jak powstają skały?” (geografia)

5 grudnia, warsztaty: „Cicha woda brzegi rwie, czyli o rzeźbiarskich zdolnościach rzek” (geografia)

12 grudnia, warsztaty:„ Zimowa fizyka” (niskie temperatury). Zakończenie projektu, rozdanie dyplomów.

ZA NAMI (od stycznia do czerwca 2018):
31 stycznia – „Tajemnice organizmu człowieka – układ pokarmowy” (medycyna)

7 lutego – „Sięgając chmur – Himalaje”  –  warsztaty geograficzne.

14 lutego – „Na tropie skarbu Marii” – fabularyzowane warsztaty o promieniowaniu

17 lutego – POKAZ – „Zwierzęta, które zmieniły bieg historii” (biologia, kręgowce) – dla dzieci i rodziców oraz gości.

21 lutego – „Jacy głupi Ci Rzymianie czyli czy Obeliks miał rację?” – historia starożytności

28 lutego – „Karaluch, który się waha” – warsztaty poświęcone owadom

7 marca – „O Diogenesie, beczce i nie tylko” – warsztaty o filozofii starożytnej

14 marca – „O potworach i wyobraźni” – warsztaty o historii średniowiecza

17 marca g. 11.00 POKAZ – „Co kości mówią o przeszłości człowieka?” – pokaz z udziałem antropologa, dla dzieci i ich rodziców oraz gości.

21 marca – „Roślina – zwierzę – skomplikowane zależności” – warsztaty botaniczne

11 kwietnia – „Dyfuzja w ciałach stałych” warsztaty z fizyki

18 kwietnia – „W krainie magicznych legend kanadyjskich Indian” –  warsztaty o Ameryce

9 maja – „Storczyki polskie i ich przedziwne zwyczaje” – warsztaty botaniczne

16 maja – „Co ma wspólnego trójkąt z budową świata” – matematyka wokół nas.

19 maja – g.11.00 POKAZ – „Świet(l)ny pokaz” – pokaz fizyczno-chemiczny

23 maja –„Brzuch – drugi mózg ” – warsztaty o florze bakteryjnej/ medycyna

6 czerwca – „Czy pogoda może mieć humory?” – warsztaty o zjawiskach pogodowych

13 czerwca – warsztaty archeologiczne

19 września, warsztaty, „Tajemniczy wikingowie” (historia)

26 września, warsztaty, „Budujemy mosty” (inżynieria)

29 września, 11.00, POKAZ „Skarby uratowane z Potopu” (historia nowożytna). Dzieci zapisane na warsztaty wraz z opiekunami mają zagwarantowany wstęp, inni zainteresowani zgłaszają się po wejściówki do sekretariatu CPK.

3 października, warsztaty nauki społeczne: ekonomia „Kto zjadł mój bilet do kina?”

24 października, warsztaty „Mobile czyli latające rzeźby” (sztuki plastyczne)

27 października, 11.00, POKAZ „Brzuch – drugi mózg?”. Dzieci zapisane na warsztaty wraz z opiekunami mają zagwarantowany wstęp, inni zainteresowani zgłaszają się po wejściówki do sekretariatu CPK.

7 listopada, warsztaty: „Jak i dlaczego grają instrumenty dęte?” (muzyka)

ZA NAMI – od września do grudnia 2016