– BIBLIOTEKA W REMBERTOWIE

bud-partyc2017Warsztaty naukowe w Bibliotece Publicznej w Rembertowie
(ul. Gawędziarzy 8 ).
 
Nieodpłatne zajęcia naukowe dla dzieci w wieku 6-11 lat (młodsze nie są przyjmowane!), finansowane z budżetu partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2017. Czy serce Rembertow 002Warsztaty i pokazy odbywają się w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów, przy ul. Gawędziarzy 8 i dotyczą różnorodnych dziedzin wiedzy (patrz plan zajęć, poniżej).
Pokazy i warsztaty odbywają się w wybrane wtorki, w dwóch grupach: młodszej (16.30 -17.30) oraz starszej (17.45 – 18.45).
Na pokazy przychodzą wszyscy studenci na raz, na godzinę 17.00, zapraszamy na nie również rodziców.
Zapisy odbywają się przez formularz internetowy:  ZAPISY
(lista rezerwowa)
Przed zapisaniem dziecka prosimy o przeczytanie regulaminu: regulamin_rembertow2017
Na pierwsze zajęcia dzieci przynoszą regulamin podpisany przez rodzica.
Zapisani oczekują na liście rezerwowej w kolejności zgłoszenia i będą zapraszani do grup automatycznie,  w przypadku zwolnienia miejsca. Dzieci, które chodziły na zajęcia do czerwca nie muszą zapisywać się na nowo, będziemy kontaktować się w sprawie kontynuacji we wrześniu.
Plan zajęć od września do grudnia:

12 września „Sięgając nieba”- warsztaty o Himalajach

19 września „Co działo się w Polsce w czasach cesarstwa rzymskiego?” – warsztaty historyczne

26 września „12 półtonów”Muzyka – co to takiego? – warsztaty o muzyce

3 października „Stoi na stacji lokomotywa” – POKAZ o historii kolei, godz. 17.00 – obie grupy na raz

10 października  „O drapieżnych roślinach” – warsztaty o botaniczne.

17 października  „Archimedes na taczkach” – warsztaty z fizyki o maszynach prostych

24 października  „Minerały – kolorowe cuda natury” – warsztaty o minerałach

7 listopada „Myślisz i masz – design” – warsztaty o sztuce projektowania

14 listopada „Pies przewodnik – przyjaciel osób niewidomych”

21 listopada „Tajemnice organizmu człowieka – krew” – warsztaty o fizjologii naszego ciała.

28 listopada „Zostań detektywem”- warsztaty o genetyce

5 grudnia „Poplątane nici i węzełki” – warsztaty matematyczne

12 grudnia „Co kości mówią o człowieku?” POKAZ godzina 17.00 zakończenie projektu – obie grupy na raz.

 ZA NAMI:
Plan zajęć od stycznia do czerwca:

17 stycznia, Katarzyna Biernacka „Co kryje się we wnętrzu gór?” pokaz rodzinny – (spotkanie ze speleologiem),  17.00 – wszyscy, zapraszamy również rodziców.

24 stycznia, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45, Agnieszka Muzińska „Skąd się biorą lodowce?” (warsztaty geograficzne o lodowcach)

30 stycznia (UWAGA! wyjątkowo poniedziałek), grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Katarzyna Biernacka „Co to jest sztuka naskalna?” (warsztaty o sztuce ludzi jaskiniowych)

7 lutego, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Dr Izabella Olejniczak, Paweł Boniecki „Dlaczego w przyrodzie jest tak głośno?” (warsztaty o wykorzystaniu dźwięków przez zwierzęta)

7 marca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Inż. Bartłomiej Tomczak „Detektyw w spiżarni” (o wykrywaniu substancji chemicznych w podstawowych produktach spożywczych)

21 marca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Łukasz Przybyłek „Jak Sobieski wąsa podkręcał” (warsztaty historyczne o kulturze sarmackiej)

28 marca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Inż. Bartłomiej Tomczak „Co łączy pierścionek zaręczynowy z rowerem?” (o pierwiastkach chemicznych)

WYJĄTKOWO PIĄTEK 31 marca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Paweł Piszczałka „Zgrani kumple: Miedź i Magnes” (warsztaty o prądzie elektrycznym) – odrabianie zajęć z 14 marca.

4 kwietnia,  grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Agnieszka Muzińska „Od jedwabnika do perskiego dywanu” (O Azji Środkowej)

11 kwietnia, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Inż. Bartłomiej Tomczak, „Dlaczego drożdże rosną >>jak na drożdżach<<?” (inżynieria żywności)

25 kwietnia, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Dorota Wrońska „Czy pszczoły zawsze żyją w ulu?” (warsztaty o owadach)

9 maja, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Dorota Wrońska „Jak trawnik stara się zostać łąką?” (warsztaty botaniczne)

16 maja, Paweł Piszczałka „Kolorowa chemia” – rodzinny pokaz chemiczny, 17.00 – wszyscy.

23 maja, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Inż. Bartłomiej Tomczak „Poruszyć światłem” (o zabawkach optycznych)

6 czerwca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Łukasz Przybyłek – „Kto jest mądrzejszy – Sokrates czy Pytia?”(warsztat filozoficzny)

13 czerwca, grupa młodsza 16.30 -17.30 oraz starsza 17.45 – 18.45. Katarzyna Biernacka „W krainie kaktusów i kukurydzy” (o Meksyku)

20 czerwca, dr hab. Tomasz Sulej „O triasowym królu przestworzy” – pokaz rodzinny poświęcony odkryciom polskich paleontologów. 17.00 – wszyscy, zapraszamy również rodziców, zakończenie semestru.

 Tematy na 2. semestr zostaną podane w czerwcu.

 
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com