O NAS

Kim jesteśmy?

Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy (NaUD) to kompleksowy program warsztatów naukowych, pokazów i zajęć terenowych wprowadzający dzieci w różne dziedziny wiedzy i pomagający im lepiej rozumieć otaczający świat. Naszym celem jest pobudzanie zainteresowań dzieci przez kontakt z ludźmi nauki i pasjonatami różnorodnych dziedzin wiedzy i kultury, w atrakcyjnych miejscach i formie odbiegającej od rutyny szkolnej. Działamy od roku 2012, w Warszawie i okolicach, obecnie m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie k. Otwocka, w Centrum Kultury Wilanów, w Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe, Klubie „Relax”, Domu Kultury „Praga”, w bibliotekach, w szkołach publicznych i prywatnych oraz  z grupami edukacji domowej.  

Działamy pod egidą Fundacji Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego, nr KRS 0000608049

Statut Fundacji NaUD

Wesprzyj nasze działania!

Zarząd Fundacji NaUD:

 AniaAnna Wieczorek – Niebielska –  Prezes Fundacji NaUD. Z wykształcenia italianistka i „haerowiec”, studiowała również historię sztuki; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Leona Koźmińskiego. Od lat pasjonuje się popularyzacją wiedzy naukowej i prowadzi projekty z tej dziedziny. Współpracowała z Uniwersytetem Dzieci (jako koordynator), Akademią Finansów i Biznesu Vistula (jako autorka koncepcji i koordynatorka programów popularyzujących przedsiębiorczość wśród dzieci i młodzieży), Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii i wieloma innymi podmiotami. Mama trojga niestrudzonych eksploratorów.

patiPatrycja MatuszewskaCzłonkini  Zarządu Fundacji NaUD. Z wykształcenia flecistka i pedagożka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Królewskiego Konserwatorium w Hadze – wydział Muzyki Dawnej, oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego. Doświadczona edukatorka i organizatorka wydarzeń dla dzieci. Miłośniczka muzyki dawnej i współczesnej. Mama trójki małych badaczy świata.

PROWADZĄCE/PROWADZĄCY ZAJĘCIA

INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE


Współpraca

UKSW_Logo_Black6C_a_Pion02swierklogop WFChx

logo CPKlog20160305_111732_001

logo-hydroHerbion

BiblPublWAWER-logo