Zachęcamy do ZAPISÓW na NIEODPŁATNE POKAZY NAUKOWE dla dzieci w wieku od 7-10 i 11-14 lat  w Centrum Kultury Wilanów. Zajęcia finansowane są z budżetu partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2018.  Odbywają się w siedzibie Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 oraz w Filii Centrum Kultury Wilanów w Alto Wilanów przy Al. Rzeczypospolitej 14  i dotyczą różnorodnych dziedzin wiedzy. Zapisy na konkretne pokazy odbywają się będą przez formularze internetowe (poniżej). Przed zapisaniem dziecka prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM TUTAJ.
Uwaga! Prosimy o przestrzeganie wieku uczestników (młodsze i starsze dzieci nie będą wpuszczane). Osoby zapisane na pokazy otrzymają potwierdzenie drogą mailową i przypomnienie na parę dni przez pokazem.
 
 
 HARMONOGRAM POKAZÓW:

13 maja (niedziela) godz. 12.00 Filia Centrum Kultury Wilanów, Alto Wilanów ul. Rzeczypospolitej 14  DZIECI W WIEKU OD 11-14 lat  „Rośliny, które zmieniły naszą historię” – podczas pokazu poznamy kilka przykładów roślin, które wstrząsnęły światem. ZAPISY TUTAJ

 

 

 

 

ZA NAMI:

10 stycznia (środa) godz. 10.00 Filia Centrum Kultury Wilanów, Alto Wilanów ul. Rzeczypospolitej 14  DZIECI W WIEKU OD 11-14 lat  „Cztery żywioły” spektakl chemiczno-fizyczny

11 lutego (niedziela)  godz. 12.00 Filia Centrum Kultury Wilanów, Alto Wilanów ul. Rzeczypospolitej 14 DZIECI W WIEKU OD 11-14 lat  „Jak Sobieski wąsa podkręcał” – spotkanie z historią Wilanowa. Przedstawimy sylwetkę Jana III Sobieskiego oraz opowiemy o dawnych czasach, kulturze, obyczajach epoki sarmatyzmu oraz o husarii i jej uzbrojeniu. Na zakończenie rozwiążemy zagadkę, jak sarmacki wąs pierwszego właściciela Pałacu Wilanowskiego pomógł przechytrzyć austryjackiego cesarza.

11 marca (niedziela)  godz. 12.00 Filia Centrum Kultury Wilanów w Alto Wilanów ul. Rzeczypospolitej 14 POKAZ DLA DZIECI W WIEKU OD 11-14 lat  pt. „Ekspedycja na Marsa” – Od lat ludzie marzą o zbadaniu Marsa. Na początku szukali tam obcej cywilizacji, teraz jakiegokolwiek życia, a niedługo mogą mieć szansę sami polecieć na Czerwoną Planetę. Ale czy realnym jest zbudowanie tam kolonii? I co dalej?

15 kwietnia (niedziela) godz. 12.45 Centrum Kultury Wilanów ul.Kolegiacka 3.  „Dinozaurologia – o pracy paleontologa” POKAZ DLA DZIECI W WIEKU OD 7-10. Dowiemy się czym zajmuje się paleontolog i co bada. Opowiemy o poszukiwaniach skamieniałości, ich wydobywaniu i powstawaniu oraz o tym, jak wyglądają wykopaliska oraz o odkryciach Polskich badaczy. W roli głównej oczywiście dinozaury!